Giyilebilir Teknoloji, Akıllı Saatlerim;

Aslında tüm giyilebilir teknolojileri anlatan bir yazı yazmak bir süredir aklımda, ama ben yazımı şekillendirene kadar yeni bir şey çıkıyor. Bir diğer konu ise kendi denemediğim bir teknolojiyi yazmakta istemedim.

İlk olarak Sony Smartwatch almak istedim, ama biraz daha sabrederek Smartwatch 2 de karar kıldım.

Sony Smartwatch 1

Sony Smartwatch 1

Ve aşağıdaki saati aldım, teknik detaylara girmeyeceğim, isteyen herkes arayıp bulabilir, ama ben saati 45 gün kadar takarak (yurtdışındaydım) yasal süre olan 60 gün dolmadan iade ettim.

 

smart2
Sony Smartwatch 2

Neden derseniz, ana sorun ara ara kopması ve geri geldiğinde format atılmış gibi olmasıydı. şarj vs. işin tadı tuzu oldu. ama havalı ilgi çekici ve toplantılarda ilaç gibiydi.

Türkiye’ye dönünce incelemeye başladım, bir akıllı saat daha ama hangisi?

karisik
Hangisi, S2 den önce cevap Pebble

Belkide Motorola, ama şarj süresi, belkide eski tecrübem nedeni ile seçimin çelik kordon Smartwatch 3 oldu. ve üzücü son, onuda 20 gün sonra gg den sattım.

 

smart3
Sony Smartwatch 3

Niye, şarjı iyi gibiydi, iyide tam kullanımda 1 gün ancak gidiyor, her gün saat şarj etmek hiç hoş değil.

Kopma, format, bak onlar düzelmiş ama akıllı saat diyince, nabız, uyku izleme gibi özelliklerde bekliyorsun, verdiği hizmetlerin çoğunu ekranlı bluetooth kulaklarda veriyor, ee saatin farkı nerede?

Birde komik bir video vardı, içeri giren biri saati soruyor, içeridekiler çırpınıyor ama söyleyemiyor, akıllı cihazlarla bir boğuşma anı, bu aradanormal saati olan biri bakıp söylüyor. (bulamadım, bulunca ekleyeceğim) Saat akıllıda olsa saat olmalı öncelikle…

Şimdilerde ise gözüm Samsung Gear S2 de, kalp atış hızınızı, su ve kafein oranı miktarınızı takip ediyor, kullanıcı yorumları 3 gün şarj süresi veriyor, klasik çok şık, ama genede şüpheliyim. Tizen ne durumda, yeterince apk varmı? Uyku izleme nasıl? Genel kullanımı peki?

s2

Giyilebilir teknolojiler bu günlerde havalı bir oyuncaktan bir tık ötedeler, henüz tam olarak kullanıma hazır değiller. Hangisini alırsam alayım, yeni oyuncağından sıkılan çocuk gibi olmam yakındır. Peki sizler, bu tarz ürünler aldınız mı ve siz neler düşünüyorsunuz?

 

**Samsung Gear S2 uzun sure kullandiktan sonra, bir gün için klasik saat taktım. Ve anladım ki artık benim için akıllı saat bir ihtiyaç haline gelmiş. Nasıl alışmışım o gün daha iyi anladım. Gozum her mesajda her mailde saate gitti, ama o garibim sadece zamanı gosterbiliyordu ve üstelik dünya saatleri ile senkron bile degildi. Yani zamanı bile eksik gosteriyordu 🙂

 

 

One thought on “Giyilebilir Teknoloji, Akıllı Saatlerim;

  • Mayıs 12, 2016 tarihinde, saat 5:51 pm
    Permalink

    Merhaba, ben Sony S2 aldım, oldukçada memnunum, şarjı iki gün anca gidiyor, 3.gün pek mümkün değil. Alcatel kullandım ama su sorunu can sıkıyor, S2 ile duşa , havuza girebiliyorum. oldukça sağlam bir saat, tavsiye ederim.

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir